Ayı Yağı Faydaları Nelerdir?En Önemli 5 Faydası

Ayı Yağı, Geleneksel Amerikan Tıbbıdır. Birçok kullanım alanı olduğu bilinmektedir,

1.Cilt Bakımı

Cildi pürüzsüzleştirir ve nemlendirir. Kuru, çatlamış, çatlamış cildi onarır. Kaşıntıyı hafifletir ve kesikleri, küçük yanıkları ve böcek ısırıklarını iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca güneş yanığı üzerinde  kullanılir.

 

2.Egzama

Egzamada Ayı yağı , cilt tahrişini, kaşıntıyı, dökülmeyi ve kuruluğu hafifletir, iyileşmeye yardımcı olur ve iltihapla mücadeleye yardımcı olur, cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve cilt hücrelerini yeniler.

 

3.Ağrı

Şaşırtıcı bir sekilde ağrı kesicidir ayrıca sertliği ve şişliği azaltır. Artrit, büyüyen ağrılar, baş ağrısı, sırt ağrısı, karpal tünel, bacak ve adet krampları, kas sertliği, tendinit, boğaz eklemleri ve egzersiz öncesi / sonrası agrilarina iyi gelir.

 

4.Pişirme

Ayi yagi, tavada kızartma eti ve ekmek ve hamur işlerinde yağ dahil olmak üzere yağ içeren herhangi bir pişirme türü için kullanılabilir.

 

5.Saç

Saç büyümesini teşvik eder ve saçları daha sağlıklı ve parlak bir şekilde büyütür. Saç dökülmesini kel noktalara geri kazandırır ve kellikleri önler. Bitleri çıkarmak için de kullanılır.

 

Ayı yagi, deri için su yalıtım maddesi olarak ve Yerli Amerikalılar tarafından böcek kovucu olarak da kullanıldı. Ayrıca, paslanmayı önlemek için bıçakları, tamburun esnek ve canlı kalmasını sağlamak için bir nemlendirici ve yağ yakan lambalarda yakıt için birincil kullanım için yağlar için kullanıldı.