Balm Nedir?Kullanım Şekli Ve Faydaları

Basit olarak, balsam bir şekilde yatıştırmak, iyileştirmek ve / veya korumak için tasarlanmış susuz bir kremdir. Su içermedikleri için çok az veya hiç koruma gerekmez.

Kullanım Şekli

1.Adım

Kalacağınız sakalınızı karışıklıklardan kurtulmak için tarayın.Ne kadar kullanacağınız sakalınızın uzunluğuna göre değişecektir.

2.Adım

Ardından, balsamı neredeyse yağ kıvamına gelene kadar elleriniz arasında ovarak eritin. Hem avuç içlerinizi hem de tüm parmaklarınızı kapladığınızdan emin olun.

3.Adım

Ayrıca, balsamın uygularken cildinize ulaştığından emin olmak istersiniz. Balsamı cildinize “kazmak” için parmaklarınızı bir pençe gibi bükmenize gerek yoktur, bunun yerine parmaklarınızı düz tutun ve derinlemesine ovun. Yüzünüzde kaşıntı yapıyormuş gibi balsamı ovmak için parmak uçlarınızı ve tırnaklarınızı kullanmak sakal kıllarına zarar verebilir ve kiriklara neden olabilir.

4.Adım

Balsamı uygulamak için sakalınızın baslangicindan başlayın ve sakalınızın her alanınin kaplandığından emin olarak favorilerinize kadar ilerleyin. Elinizde kalan fazla balsamı, isterseniz losyon veya vücut nemlendiricisi de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Bazı erkekler dövmelerini nemlendirmek için bile kullanırlar.

6.Adım

Balsamı sakalınıza eşit olarak dağıtmak ve aynı zamanda tercih ettiğiniz görünümün şekillendirilmesine yardımcı olmak için tercihen ahşaptan yapılmış bir sakal tarağı kullanın.