Balmumu Cilde Faydası Nelerdir?En Önemli 4 Faydası

1. Cildi Nemlendirir

Balmumu Cilde Faydası nelerdir?Balmumu cildi nemlendirmenin harika bir yoludur ve cilt bakım ürünlerinde ve kozmetiklerde yaygın olarak bulunur. Pürüzlü, kuru veya çatlamış cildi korumaya ve onarmaya yardımcı olabilir, çünkü nemi kilitleme yeteneğine sahiptir.

“Cilt Sorunlarını İyileştirmek için Balmumu ve Bal Nasıl Kullanılır” kitabında yazar Gene Ashburner, bu mumun cildi yumuşatan ve rehidre etmenin yanı sıra. Kullanımının bir başka avantaji da  gözenekleri tıkamamasıdır.

Kuru cildi tedavi eden doğal bir nemlendiricidir. Kuru cildiniz icin ev yapımı bir ilaç hazırlamak isterseniz balmumu, badem yağı veya jojoba yağı, birkaç damla E vitamini yağı ve aloe verayi karistirarak kullanabilirsiniz.

2. Akne Temizler

Balmumu sivilce için en iyi bilinen ev ilaçlarından biridir. Güçlü antiseptik, iyileştirici ve antienflamatuar özelliklere sahiptir, özellikle akne tedavisinde etkili olur.

Ayrıca pürüzsüz bir cilt dokusunun korunmasına yardımcı olan mükemmel bir cilt yumuşatıcıdır.

3. Çatlakları Azaltır

Çatlaklardan nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız balmumunu deneyebilirsiniz.

Balmumu, kollajen üretiminde yardımcı olan A vitamini içerdiğinden, çatlakların azaltılmasına büyük fayda sağlayabilir.

Balmumu, arı sütü, shea veya kakao yağı, üzüm çekirdeği yağı ve hindistancevizi yağını birleştirerek, aynı anda kollajen seviyelerini iyileştirmeye yardımcı olurken, çatlakları önlemek ve tedavi etmek için doğal bir ilaca sahip olursunuz.

4. Mantar Cilt Enfeksiyonlarını tedavi eder

Antienflamatuar olduğundan, kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olmak için nemlendirici faydalar sağlarken, mantar cilt enfeksiyonları ile ilişkili ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

Araştırmalar, etkilenen bölgeye dört hafta boyunca günde üç kez balmumu, bal ve zeytinyağı karışımının uygulanmasının mantar cilt enfeksiyonlarını büyük ölçüde iyileştirmeye yardımcı oldugunu gostermektedir.