Bitcoin Hesabı Açma Rehberi Hesap Çeşitleri Hangi Hesap Size Göre?

Bir Bitcoin cüzdanı, bitcoin depolayabileceğiniz, alabileceğiniz ve gönderebileceğiniz yerdir. Kendi “banka hesabınız” gibi. Tüm cüzdanların bir Bitcoin adresi vardır (ortak anahtar olarak da bilinir). Bitcoin adresiniz e-posta adresiniz gibidir; Bitcoin alabilmek için insanlara verdiğiniz şey budur.

Bir Bitcoin adresi uzun bir rastgele karakter dizisidir ve telefonların bunları taramasını ve kopyalamasını kolaylaştırmak için genellikle QR kod biçiminde temsil edilir.

Örnek bir bitcoin adresi aşağıdaki gibidir ;
1Lqx7VV1u4q9QRY2f64Bd17ZVc8XZCHZbT

Bitcoin Hesabı Açma

1.İlk cüzdanınızı oluşturun

Bir Bitcoin cüzdanı kullanmak çevrimiçi bankacılık işlemine benzer: paranızı internete bağlı herhangi bir bilgisayardan veya telefondan kolayca yönetebilirsiniz: bitcoin gönderip alın, bir işlem günlüğünü görüntüleyin, vb.

3 çeşit cüzdan türü vardır : web tabanlı, mobil uygulamalar veya masaüstü uygulamaları.

Web Cüzdanları
Başlamanın en kolay yolu, çevrimiçi web tabanlı bir cüzdan kurmaktır.En populer siteler;

coinbase.com

Mobil cüzdanlar
Akıllı telefonunuz için seçebileceğiniz birçok uygulama var. İPhone’da Blockchain ve BreadWallet iyi uygulamalar sunuyor. Android’de Blockchain ve Schildbach’lar iki popüler seçenektir. Ve son olarak Windows’da Bitcoin Uygulamasına göz atın.

Masaüstü cüzdanlar
Masaüstü cüzdanı, bilgisayarınıza indirip çalıştırdığınız bir uygulamadır. Genellikle web veya mobil cüzdanlardan daha güvenlidir, ancak daha az uygundur. Ekstra güvenlik için Hive (yalnızca Mac), Electrum veya Armory’i deneyebilirsiniz.