Ekiş Ne Yapabilirim? Mantıklı Ek Iş Fikirleri 6 Fikir

1.Boya Badana Yapın

Eğer yeteneğiniz varsa birkaç alıştırmadan sonra hatasız şekilde boya badana yapmayı öğrenebilirsiniz.Bugün bir odayı boyamanın işçi maliyeti 100 liradan başlıyor.Müşteri bulmanız çok zor olmayacaktır.

2.FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Fotoğraf çekerek gelir elde edebilirsiniz.Stok fotoğrafçılık ile kendi internet mağazanızı açabilir ve yüksek miktarda paralar kazanabilirsiniz.Kaliteli fotoğraflar ile müşteri bulmakta sıkıntı yaşamazsınız.Tabi bunun için iyi bir fotoğraf makinesi ve güzel bir ışıklandırma ekipmanına ihtiyacınız var.

3.PODCAST

Anlatim yeteneginiz varsa,guzel bir ses ve diksiyona sahipseniz podcastler yayinlayabilirsiniz.Metroda,yolculuklarda,yuruyus yaparken podcast dinleyenlerin sayisi giderek artiyor.Git gide populerlesen bu alanda erkenden yerinizi alip buyuk miktarlarda para kazanabilirsiniz.

4.Direksiyon Hocalığı

Direksiyon dersi ilanları vererek sürücü adayları ile direkt iletişime geçerek ek iş yapabilirsiniz.Veya bir sürücü kursuyla anlaşıp ve kursiyerlere direksiyon dersi verebilirsiniz.

5.Mantı Yapıp Satmak

Ev yapımı mantıyı sevmeyen yoktur.Evde mantı yaparak uygun yerlerde satabilirsiniz.Şirketlerle,restorantlarla anlaşabilirsiniz.Hatta akrabalarınız ve arkadaşlarınızdan bile bol miktarda sipariş alabilirsiniz.

6.Süt ve Süt Ürünleri Satışı Yapmak

 

Süt ürünleri yapımında önemli olan şey süt kalitesidir.Eğer yüksek kaliteli süt satan bir kaynak bulabilirseniz evde peynir,tereyağı,yoğurt yaparak satabilirsiniz.Lezzetli süt ürünleriniz çevreniz tarafından beğenilecek ve bol miktarda satış yapmanızı sağlayacaktır.Bu şekilde güzel bir gelir elde edebilirsiniz.