Inovasyon Örnek Inovasyon Nedir? Inovasyon için Örnekler

1. Nest

Nest, durgun bir termostat endüstrisinde başarılı bir şekilde devrim yaptı, çünkü hepimizin kullandığı bir şeyi aldılar ve “Bunu nasıl daha iyi yapabiliriz?” Diye sordular. İnsanların şikayetlerini dinlediler (ör: enerji kullanımı, konfor seviyeleri) ve bu sorunlara cevap vermeye devam ettiler. Kamu talepleriyle uyumlu olduğunuzda ve uygun çözümleri oluşturabildiğinizde başarılı olursunuz.

2. Nintendo

Pokemon Go, Nintendo’nun her yaştan ve cinsiyetten oyuncuları aktive eden modern bir oyunla kendini yeniden yaratan dünya çapında bir örnektir.

3. Snapchat

Snapchat, fotoğraf paylaşımını modern çağa taşıdı ve fotoğraflarla iletişimi sagladi. Başarılı oldular çünkü sosyal unsuru dahil ettiler ve resimleri düzenlemek ve izleyicileri için daha da eğlenceli hale getiren şeyler eklemek için yollar eklediler. Ayrıca fotoğraf paylaşım konseptini dijital çevrimiçi çağa taşıdılar ve etkileşimli hale getirdiler.

4. Slack

İnternetteki sohbet odaları her zaman etrafta olmuştur ve eski günlerde, birine yaş / cinsiyet / yer sormusuzdur. Slack, sohbet odalarını geri getirdi ve ekipler için yararlılıklarını vurgulayarak onları daha verimli hale getirdi.

5. Polaroid

Polaroid kameralar, View-Masters’a benzeyen bu çirkin, eski görünümlü şeylerdi ve Polaroid’in geleceği pek umut verici görünmüyordu. Ancak, benzersiz markalaşma ve ilgi çekici bir estetik ile kameralarını karizma ve popüler hale getirmenin bir yolunu buldular.

8. GoPro

GoPro, herkesin sahip olduğu eski bir ürünü etkili bir şekilde aldı, yeniden tasarladı ve bir servet yarattı. GoPro, kaliteli bir kameradan başka bir şey değildir. Ancak, çekici hale getirmeyi, tutkulu müşterilerin büyük bir hedefini hedeflemeyi ve kendileri için yeni bir kategori oluşturmayı başardılar.

9. Netflix

Ev eğlencesi endüstrisinin temel taşlarından biri olan  DVD kiralama mağazaları, sonsuza dek sürecek gibi görünüyordu. Sonra Netflix geldi. Marka DVD’lerin teslimatını yeniden keşfetmekle kalmadı, aynı zamanda film kiralama hizmetini tamamen yayin hizmetine dönüştürdü. Markanın başarısı sadece değişimi kucaklamaktan değil, aynı zamanda onu yenilik için bir fırsat olarak görmekten de kaynaklanmaktadır.

10. Adidas

Rapçi Kanye West, NHL Pittsburgh Penguins’in yıldızı Sidney Crosby ve NFL Green Bay Packers oyun kurucu Aaron Rodgers, Adidas’ın zirveye çıkmasına yardımcı oldu. Adidas’ın dediği gibi, “Amerikalılar kazananları sever. Sadece sporculara değil, en iyi sporculara da ihtiyacımız vardı. ”