Gelmiş Geçmiş en Iyi 10 Koreli Film Listesi 2020 Müthiş Kaliteli Kore Filmleri

1. Oldboy (2003)

On beş yıl boyunca kaçırılıp hapsedildikten sonra, Oh Dae-Su serbest bırakılır, ancak esirini beş gün içinde bulması gerekir.

2. Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)

İki kardeş Kore Savaşı’nda savaşmaya zorlandığında, yaşlılar gençleri savaştan korumaya yardımcı olacaksa en riskli görevleri almaya karar verir.

3. The Host (2006)

Seul’ün Han Nehri’nden bir canavar çıkar ve insanlara saldırmaya başlar. Bir kurbanın ailesi onu pençelerinden kurtarmak için ugrasir.

4. The Good the Bad the Weird (2008)

1940’lı yıllarda iki haydut ve bir ödül avcısının hikayesi. Mançurya ve Japon ordusu , Çin haydutları tarafından takip edilirken, bir hazine haritasına sahip olma rekabeti.

5. Memories of Murder (2003)

1986’da küçük bir Kore eyaletinde, iki dedektif, bilinmeyen bir suçlu tarafından tecavüze uğradığı ve öldürüldüğü birden fazla genç kadının davasıyla mücadele ediyor.

6. I Saw the Devil (2010)

Gizli bir ajan, bir dizi yakalama ve serbest bırakma yoluyla bir seri katilin intikamını alır.

7. The Man from Nowhere (2010)

Şiddet dolu bir geçmişe sahip sessiz bir rehine bakıcısı, tek arkadaşı olan çocuğu kurtarmak umuduyla uyuşturucu ve organ kaçakçılığı çetesini karşısına alır.

8. Joint Security Area (2000)

Kuzey / Güney Kore sınırında meydana gelen bir çatışmadan sonra  2 Kuzey Koreli askeri öldürür.Olaydan sonra tarafsız isveç ekibi olay yerinde tam olarak neler yaşandığını inceler.

9. Nowhere to Hide (1999)

Dedektif Woo, takipçilerini her zaman atlatmayı başaran gizemli gangster Sungmin’in peşinde. Sonunda, polis kömür madeni kasabasının banliyölerindeki usta suçluyu bulur ve yüzleşir.

10. A Bittersweet Life (2005)

Yüksek rütbeli bir gangster patronunun emirlerine uymaz ve işler karışmaya başlar.