Öğrenciyken Para Kazanmak Mümkün!En iyi 6 Para Kazanma Yolu

1.Çevrimiçi Tasarım Çalışması Yapın

Bir sanatçıysanız ve grafik tasarım konusunda bilgili iseniz, web siteleri ve işletmeler için çevrimiçi tasarım çalışmaları yapabilirsiniz. Bu, reklamlar için küçük grafikler yapmaktan tam site yeniden tasarımlarına kadar her şey olabilir.

2.YouTube Video Blog yayincisi Olun

Video için bir fikriniz varsa, bir YouTube blog yayincisi olmak ekstra para kazanmanın harika bir yoludur. Videolarınızda görüntülenen reklamlara göre ödeme alırsınız; böylece videolarınızı ne kadar çok izlerlerse o kadar fazla ödeme alırsınız. YouTube’daki video blogcularının, videolarının her 1000 görüntüleme başına kabaca 7,60 ABD doları aldıkları tahmin edilmektedir.

3.Tişört tasarımı ve satışı

Sanatınız için ödeme almanın bir başka yolu da Tişörtler tasarlamak ve çevrimiçi satmaktır. Bununla ilgili en güzel şey, Tişörtlerin resimlerden daha fazlası olması – komik sözler ve deyimler de çok iyi çalışır.

4.Transkripsiyon İşi Yapın

Hızlı bir yazıcıysanız ve dinleme ve yazma için ödeme almak istiyorsanız, transkripsiyon işi harika. Birçok farklı sektör, insanların sesi metne dönüştürmesini arıyor. Örneğin, podcast’ler bölümlerinin çevrimiçi yayınlamak için metne dönüştürülmesini isterler.

5.Uygulama Oluşturun

Bazı programlama yetenekleriniz varsa, bir iPhone veya Android uygulaması oluşturabilir ve App Store’da satabilirsiniz. Birçok kişi hem oyunlar hem de normal uygulamalar oluşturmada başarılı oldu. İşin püf noktası karşılanmamış bir ihtiyaç bulmak ve onu kullanmaktır.

6.Hattat Olun

Kaligrafinin nasıl yapılacağını biliyor musunuz? El yazınızı sahibindencom gibi sitelerde harika bir fiyata satabilirsiniz. Birçok kişi, özellikle davetiyeler için ve özel günler için kırtasiye için kaligrafide yazmak için bireyler arıyor.

7.Çevrimiçi Kurs Başlat

iyi bir öğretmen misiniz? Başkalarına öğrettiğiniz veya yardımcı olduğunuz bir uzmanlık alanınız var mı? Bu konuyla ilgili çevrimiçi bir kurs oluşturabilir ve satabilirsiniz. Udemy gibi siteler, herkesin çevrimiçi bir kurs oluşturmasına ve ardından platformları üzerinden satmasına izin verir. Her şey için kurslar var, bu yüzden konunuzun çok belirsiz olduğunu düşünüyorsanız endişelenmeyin.

8.Çevirmen Olun

Başka bir dil konuşuyor musunuz? Eğer öyleyse, bir çevirmen olabilirsiniz. Konuşan kişilerden yazılı çeviri çalışmalarına kadar çeşitli platformlarda çeviri çalışması gereklidir. LiveTranslation.com gibi siteler, herkesin kaydolmasına ve çevirmen olmasına izin verir.

9.Sanal Çağrı Merkezinde çalışın

Çağrı merkezleri birçok işletme için hayati öneme sahiptir. Evde bir çağrı merkezi operatörü olabilirsiniz.

10.Seslendirme Sanatçısı Olun

 

Seslendirme işi yapmak, özellikle video ve podcast’in yükselişi ile inanılmaz derecede popüler hale geliyor. Evde harika bir sesiniz ve basit bir mikrofon kurulumunuz varsa, insanlar ve işletmeler için seslendirme çalışması için ödeme alabilirsiniz.

11.Boya badana yapin

Üniversite öğrencileri için uygun olan bu meslek ile part time çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.Bu, yaz aylarında ekstra para kazanmak için harika bir yol olabilir.

12.Evinizde Oda Kiralama

 

Gayrimenkul yatırımı yapmaya başlamanın en iyi yollarından biri universite civarinda bir ev almak ve diğer odaları oda arkadaşlarına kiralamaktır. Arkadaşlarımdan biri bunu yaptı – o birinci sınıf yıl 4 odalı bir ev satın aldı ve 3 oda kiraladı. Oda arkadaşlarından gelen kira, kirayı ve tüm masrafları karşıladı ve her ay küçük bir kar elde edebildi. Üniversiteyi bitirdiğinde iki kirası ve kendisi için bir evi vardı.

13.Not Alan Olun

 

Okul notlarından farklı olarak, insanlar her şey için alınan notlara ihtiyaç duyarlar. Örneğin, yaşlılar ve özürlüler sürekli olarak not almak için yardıma ihtiyaç duyarlar ve birçok yerel Sağlık ve İnsan Hizmetleri departmanı ihtiyaç sahibi insanlarla not alan kişileri eşleştirir. Vaktiniz varsa ve şehirde dolaşmaya istekli iseniz, ihtiyaç sahiplerine notlar alarak küçük bir yan gelir elde edebilirsiniz.

14.Geri Dönüşüm Kutuları ve Şişeleri

 

Biraz ekstra para kazanmanın bir başka basit yolu da geri dönüşümdür. Ülkedeki çoğu yer, şişe ve teneke kutular için ödeme yapar. Çok fazla değil, ama teneke dolu çantalar torba başına yaklaşık 5 $ veya daha fazlasını alabilir. Ayrıca, bölgeyi de temizlemeye yardımcı olur!

15.Evde Üretilen Ürünleri Satin

 

Yiyecek yetiştirmek için bir avlunuz veya bir alanınız varsa, arkadaşlarınıza ve komşularınıza satmak için ürünler yetiştirebilirsiniz. Çok fazla yiyecek yetiştirmek için yeterli alanınız varsa, yerel çiftçilerin ve sakinlerin taze ürünler almak ve satmak için bir araya geldiği bir Topluluk Destekli Tarım’a bile katılabilirsiniz. Bu sizi bir milyoner yapmayabilir, ancak sürekli olarak satmak için yeterli miktarınız varsa, büyük bir gelir akışı olabilir.

16.Bilgisayar tamiri

 

Bilgisayar kullanıyorsanız, insanların bilgisayarlarını tamir ettirmelerine yardımcı olmak ekstra para kazanmak için harika bir yoldur. Tipik olarak bu, yazılım kurulumu, virüs kontrolü ve daha fazlasını içerir.