Vücut Losyonu Nedir?Vücuda Faydaları Nelerdir?

Vücut losyonları, cildi pürüzsüzleştirmek, nemlendirmek, yumuşatmak ve bazen de parfümlemek içindir.

1. Kurumuş cildi tekrar nemlendirir

Sert iklimlerde çalışan insanlar genellikle günlük olarak, hatta düzenli olarak vücut losyonu uygularlar. Rüzgar, soğuk veya sıcaktan çatlamış veya kurumuş cildi düzenli kozmetiklerle tedavi etmek zor olabilir. Bazı insanlar hassas cilde sahiptir. Hangi iklimde yaşarlarsa yaşasınlar, ciltleri bazen iç mekan sıcaklığından bile kuru ve tahriş olabilir. Her duştan veya banyodan sonra uygulanan kaliteli vücut losyonu, cildin derinlemesine nemlenmesini ve nemlendirilmesini sağlar.

2. Cildinizdeki ekstra kuru veya pürüzlü lekeleri yeniler

Normal cilt tipiniz yağlı veya normal olsa bile, vücudunuzda, banyodan sonra veya yatmadan önce cilt losyonuna ihtiyac duyan dirsekler veya dizler gibi pürüzlü bölgeler olabilir. Düzenli kullanımda, yenileyici bir losyon pürüzlü cildi rahatlatabilir.

3. Yumusak nasır

Eğer ayaklarınız biraz üzerindeyse, acı veren ve çirkin olan kaba nasırlar geliştirmiş olabilirsiniz. Nemli bir vücut losyonu, bu alanları esnek hale getirebilir ve ölü cildi losyonsuz bir sekilde denediğinizden daha kolay çıkarmanıza yardımcı olabilir. Nasırlarınız renksiz, şişmiş veya onlardan kırmızı çizgiler varsa, bunları kendiniz çıkarmaya çalışmak yerine doktorunuza danışın.

4. Hissedin ve güzel kokun.

İnsanlar yorgunken gövdelerinde kremsi losyon hissini severler. Ayaklarınıza, bacaklarınıza veya kollarınıza uygulanan losyon hissinin tadını çıkarın. Özel mağazalar, mağazalar ve hediyelik eşya dükkanları, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı vücut losyonu kokusu taşır. Nemlendirici ihtiyaçlarınız olduğu kadar çok sayıda losyon türü vardır, bu nedenle kişiliğinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmak için koku ve doku zenginliğinden yararlanın.

5. Rahatlamanıza yardımcı olun

Cildiniz mükemmel durumda olsa ve losyonla nemlendirilmesine gerek olmasa bile, ellerde kokulu losyon içeren bir vücut masajı deneyin. Vücudunuzun uygulandığı bölgelerine duyusal sıcaklık eklemek için uygulama sırasında ısınan losyon bile alabilirsiniz.
Cildinizdeki sert, yumuşak masaj hareketleriyle yumuşak bir yumuşaklık hissi, stresi kaldırabilir, ağrıyı hafifletebilir ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak için endorfinleri artırabilir.

6. Vücudunuzun en pürüzlü kısımlarını yumuşatın

Tıraştan sonra bacaklarınız kuruyor mu? Pürüzlü ellere veya sertleştirilmiş topuklara ne dersiniz? Yaşınız veya yaşam tarzınız ne olursa olsun, vücut losyonu, rahatlamanıza ve yaşamın basit konforlarını takdir etmenize yardımcı olacak harikalar yaratabilir. Bulaşıkları yikadiktan sonra mutfakta veya hızlı bir yıkamadan sonra banyoda bir şişe vücut losyonu tutmak isteyebilirsiniz. Yatmadan önce pürüzsüz hissetmek ve tatlı kokmak için en sevdiğiniz kokulu losyonun bir şişesini yatak odasına yerleştirin. Cildinizi nemli, esnek ve tatlı bir koku haline getirmek için uygulanabilecek tüm yolları düşündüğünüzde vücut losyonu için düzinelerce kullanım vardır.